Za studenou frontou se k nám ve čtvrtek 26. večer rozšíří od severozápadu nevýrazný výběžek vyššího tlaku, který v pátek podpoří teplá fronta od jihozápadu.

V pátek (27.6.) v noci a ráno bude jasno až polojasno, ojediněle mlhy. Během dne od jihozápadu částečně přibývání oblačnosti a na západě ojediněle slabý déšť. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní 21 až 25 °C.

V sobotu bude polojasno až oblačno, zejména v Čechách a na Českomoravské vrchovině postupně od západu přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na jižní Moravě se pak vyšplhají až na 29 °C.

V neděli se už obloha zatáhne na většině Česka a srážky budou vydatnější. Déšť by se měl vyhnout jen východu území. Klesnou i teploty, a to na 19 až 23 °C.

Od pondělí hodně bouřek 

V pondělí se ráz počasí příliš nezmění. K zatažené obloze se ale přidají i bouřky. K večeru ale srážek začne ubývat a nebe se protrhá. Maximální teploty nepřekročí třiadvacítku.

Od úterý do čtvrtka by mělo být oblačno s přeháňkami a bouřkami na většině území. Nejvyšší odpolední teploty se ale začnou zvedat až na pětadvacet stupňů.